Strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Akceptuję

Każdy proces rekrutacyjny można urozmaicić, odejść od formy sztywnych ogłoszeń i ofert pracy na popularnych portalach. By spełnić najważniejszy cel rekrutacji, należy sięgnąć po kreatywne, czasami nawet niecodzienne rozwiązania. Film pozwala na wykorzystanie tych cech, pokazanie emocji, a przede wszystkim autentyczności firmy. To istotne, by w filmie rekrutacyjnym wzięli udział prawdziwi pracownicy firmy, opowiedzieli swoją historię, pokazali panującą w pracy atmosferę, przedstawili się jako osoby, które wykonują swoje obowiązki z pasją i zadowoleniem, a przede wszystkim darzą się wzajemnym szacunkiem i sympatią. Zadaniem filmu rekrutacyjnego jest w możliwie jak najciekawszy sposób ukazać obszar i miejsce działalności firmy, sylwetki pracowników i oczywiście postać samego szefa, co - na pierwszym etapie rekrutacji - może bardzo pomóc i przyciągnąć uwagę.

 

Opowiadać można na wiele sposobów. Ważne by wzbudzić zaufanie autentycznością i poczuciem humoru, ale również profesjonalizmem i pokazaniem ścieżki rozwoju oraz charakterystyką stanowiska pracy. Dzięki ciekawie stworzonemu materiałowi można dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, przede wszystkim poprzez social media, gdzie filmy robią prawdziwą furorę. Facebook to doskonały kanał dystrybucji - zasięg wszelkich materiałów rozszerza się wraz z ilością polubień, komentarzami i udostępnieniami. Takie zabiegi powodują nie tylko dotarcie do dużej liczby potencjalnych kandydatów, ale także wzrost oglądalności i polubień na fanpage’u firmy. A to wszystko może skutkować większą ilością zgłoszeń i zainteresowaniem ofertą konkretnych kandydatów, na których nam najbardziej zależy. Można również w ten sposób uzyskać wiele kontaktów i stworzyć bazę specjalistów, do których zawsze można wrócić.

 

Ciekawym zabiegiem jest stworzenie filmiku zamykającego rekrutację. Jest to pewna forma podziękowania dla wszystkich zainteresowanych, co jest zaletą firmy, miłym gestem, dodaje autentyczności i zapada w pamięć, wywołując dobre skojarzenia z firmą.