Strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Akceptuję

Celem reportażu i relacji wideo jest przedstawienie wydarzenia, sytuacji w rzetelny, ale i ciekawy w obrazie sposób. Opowiadanie obrazem to często trudna sztuka, należy pamiętać o tym, by do tematu podejść rzetelnie, pilnować szczegółów i wiarygodności, pokazywać nie tylko suche fakty, ale i emocje, by przykuć uwagę i dać wrażenie bycia w centrum wydarzeń.

 

Wspomnienia mają to do siebie, że często zacierają się i stopniowo zanikają. Zastanów się, ile razy zdarzyło Ci się uczestniczyć w jakimś wydarzeniu, po którym nie została żadna pamiątka. Sztuka reportażu filmowego pomaga w stworzeniu wiernej relacji z różnego rodzaju wydarzeń czy imprez kulturalnych. Mogą to być targi branżowe, imprezy sportowe i towarzyskie czy akcje promocyjne, mające na celu wprowadzenie nowego produktu. Dobry reportaż to jednak przede wszystkim emocje, niezwykłe zdarzenia, miejsca i ludzie! Wszystko to zostaje zapisane w postaci filmu, wzbogaconego niekiedy komentarzem lektora, napisami, grafiką i oczywiście podkładem muzycznym. W pewnych sytuacjach sprawdzają się również relacje na żywo, gdy chcemy aby przekaz dotarł do widza w czasie rzeczywistym, by mógł on uczestniczyć w wydarzeniu, które właśnie ma miejsce, by mógł dzielić się wrażeniami, emocjami i spostrzeżeniami w trakcie trwania relacji, by był jej częścią.